EdgeCAM. Materiały szkoleniowe

 

Informacja o publikacji:

- spis treści (PDF - 846 KB)
- przykładowy rozdział (PDF - 1.41 MB)

  zamówienie

Materiały szkoleniowe przeznaczone do nauki technik komputerowego wspomagania wytwarzania w oparciu o powszechnie stosowane w światowym przemyśle rozwiązania CAM.

Materiały szkoleniowe stanowią element do zestawu CAM-Edukacja opartego o program EdgeCAM. Skierowane są dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników programu EdgeCAM wykorzystywanego w edukacji i w przemyśle.

Przeznaczone są dla Średnich i Wyższych Szkół Technicznych, które mają w programie nauczania zajęcia z technik CAD/CAM/CNC, obróbki skrawaniem, programowania i obsługi OSN, budowy maszyn, automatyki. Zalecane w Technikach o kierunkach mechanicznych oraz Mechatronika. Zestaw CAM-EDUKACJA został dopuszczony jako wyposażenie stanowisk do egzaminów zawodowych w Ośrodkach Egzaminacyjnych utworzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

EdgeCAM to oprogramowanie, dla którego punktem wyjścia dla projektowania obróbki jest rysunek części (2D, 3D) wykonany w samym EdgeCAM-ie lub zaimportowany z dowolnego programu CAD (np. Solid Edge). Efektem końcowym programowania jest kod NC sterujący pracą obrabiarki numerycznej. Istotnym nowym elementem jest możliwość wykorzystania operacji ze zilustrowaniem znaczenia poszczególnych parametrów obróbki oraz symulacja pokazująca pracę całej obrabiarki.

Materiały szkoleniowe zawierają bogaty zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Materiał został podzielony na część dotyczącą frezowania i toczenia. Przedstawiają przebieg typowego procesu tworzenia programu NC do frezowania i toczenia od przygotowania części poprzez symulację obróbki na obrabiarce aż do generowania programu NC wraz z obróbką symultaniczną 4- i 5-cio osiową.


Wydawnictwo Wydawnictwo Nicom Profesjonalne Systemy Inżynierskie
Stron: 302
Cena: 69,00 zł

Przesyłka bezpłatna
przy wysyłce "za zaliczeniem pocztowym" doliczamy 15,00 zł